Hasta Rehberi » Refakatçi Kuralları »   

REFAKATÇİ KURALLARI

 

 

»   Refakatçi  gereksiniminize  doktorunuz  karar  verecektir  Refakatçiler  adlarına  düzenlenmiş  refakat  kimlik  kartlarını sürekli takılı tutacaklardır. 

»   Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir. 

 »  Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır. 

 »   Refakatçiler  hastaneye  ait  eşya  malzemeleri  düzenli  ve  temiz  tutacaklar,  hastane  malına  zarar  veren  refakatçi, zararı karşılayacaktır.   

»   Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek  sesle  konuşmaması, çalışanları  ve  diğer  hastaları rahatsız  etmemesi  beklenir.  Ayrıca  odalarınızda  bulunan   televizyonların  başkalarını  rahatsız  etmeyecek  şekilde  kullanılması;  doktor  vizite  saatlerinde  kapatılması  gerekir.   

»   Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını  değiştirmeyecektir.   

»   Refakatçiler hastane dahilinde tütün ve alkollü madde kullanmayacaktır.   

»   Refakatçiler  hastaya  yiyecek,  içecek  getirmeyecek,  hekim  ya  da  hemşireye  danışmadan  hastaya  hiçbir  yiyecek, içecek vermeyecektir. 

»   Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, Süresi biten refakatçi kimlik kartları  yenilenecektir.   

»   Refakatçiler,   refakat   kartlarını   göstermek   sureti   ile   hastanemiz   yemek   hizmetlerinden   ayrı   bir   ücret  ödemeksizin yararlanacaklardır.   

»   Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilecektir.   

»   Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verecektir.   

»   Kadın servislerinde erkek refakatçi kalması hasta mahremiyeti açısından yasaktır.   

» Hastalarımızın düzenli bir tedavi süreci geçirmesi için ziyaret saati uygulamamız 13.00-14.00 ve 18.00-19.30 saatleri arasındadır.

 

BEBEK KULOĞLU

BEBEK AYAR

BEBEK UZUN

BEBEK AYDIN